Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Tento event je ukončený.

ČIERNOBIELA TRIKRÁT INAK

1. apríla 2023 | 8:00 - 2. júna 2023 | 17:00

Ako napovedá samotný názov, výstava „ČIERNOBIELA TRIKRÁT INAK“ je spoločný projekt troch zvolenských výtvarníkov Michaely Högger, Martiny Majcherovej a Ivana YWAN Gertliho. Hlavnou myšlienkou tohto projektu je prepojiť tri rôzne výtvarné štýly na základe farebnej jednotnosti a poukázať na to, že aj zdanlivo nesúvisiace veci vedia vďaka vhodnému prepojeniu spolu výborne fungovať. Výstava je cielene realizovaná vo Vagačovom dome v Detve, ktorý disponuje netradičnými tmavomodrými stenami, čo umožňuje práve čiernobielej tvorbe vyniknúť úplne inak, ako sme bežne zvyknutí. Autorov projektu spája členstvo vo výtvarnom združení Zvolenská sedmička, čo následne vyústilo do vzájomnej spolupráce na tomto projekte.

Bonusom výstavy je individuálna prezentácia vlastnej tvorby všetkých troch výtvarníkov v ďalších, takisto farebne zaujímavých výstavných priestoroch Vagačovho domu,  a  to v „azúrovom, slnečnom a vínovom salóniku“.

Pozrieť viac informácií o výstave

Michaela Högger

je slovenská výtvarníčka a maliarka. V tvorbe sa zaoberá najmä abstraktnou štruktúrovanou maľbou. Vychádza z reality, inšpiruje sa prírodou, či človekom. Od roku 2020 je členkou združenia Zvolenská sedmička, ktoré združuje výtvarných umelcov zvolenského regiónu. Na konte má množstvo samostatných a spoločných výstav na Slovensku a vo Švajčiarsku. V roku 2020 bola ocenená v celoštátnom kole slovenskej postupovej súťaže Výtvarné spektrum. Momentálne žije a tvorí vo Zvolene.

www.mh-kunst.com  |  michaela.hoegger@gmail.com

Martina Majcherová

je výtvarníčka pochádzajúca zo Zvolena. Vo svojej tvorbe sa zameriava najmä na čiernobielu realistickú maľbu, ale nie je jej cudzia ani čiernobiela fotografia. V dielach zobrazuje najmä motívy architektúry, štruktúry zväčša prírodnín, kvety, zátišia a portréty. Je členkou výtvarného združenia Zvolenská sedmička. Pravidelne vystavuje na samostatných ale aj kolektívnych výstavách. V roku 2021 bola finalistkou celoslovenského kola v postupovej súťaži Výtvarné spektrum. V súčasnosti žije a v súkromí tvorí v meste Zvolen.

www.martinamajcherova.sk   |  mata.majcherova@gmail.com

Ivan YWAN Gertli

sa narodil vo Zvolene a vyrastal v Hriňovej. Začiatkom sedemdesiatych rokov sa presťahoval do Zvolena, kde žije a tvorí doteraz. Vo svojej tvorbe sa venuje najmä technikám kresba, maľba a opracovanie kameňa, ale aj kresleniu vtipov, karikatúr a fotografovaniu. V roku 1991 sa stal členom združenia výtvarníkov Zvolenská sedmička a od roku 2001 je členom združenia Detvianska umelecká kolónia. Má za sebou množstvo autorských ale aj kolektívnych výstav, pravidelne sa zúčastňuje podujatí Zvolenský výtvarný salón a Ateliér pod nosom. Posledné roky tvorí pod pseudonymom YWAN.

www.zvolenskasedmicka.sk    |  ywan.art@gmail.com

Podrobnosti

Začiatok:
1. apríla 2023 | 8:00
Koniec:
2. júna 2023 | 17:00

Organizátor

Múzeum – Vagačov dom
Telefón:
+421 915 058 611
Email:
muzeum@vagacovdom.sk
Website:
https://vagacovdom.sk/muzeum/

Miesto udalosti

Vagačov dom
PARTIZÁNSKA 54/82, 962 12 DETVA
Detva, Slovensko 962 12
+ Google Map